Bastidores de TV para niños: criterios en la construcción de la programación

What is usually known about television for children are the programmes broadcast. In contrast, the underlying criteria as well as their conditioning factors are largely unknown. This paper aims to unveil the television backstage, presenting and analysing the logics and strategic options that shape the conception, production and broadcasting of programming for children. In this way, this paper also intends to contribute to a wellgrounded knowledge about a reality quite present in children's daily life.

Tilaa painettuja esitteitä ilmaiseksi

Klikkaa kuvaa avataksesi tilauslomakkeen

Uudet tehtävät

kumppanuus
Kuluttajalla on aina oikeus tietää, milloin häneen yritetään vaikuttaa...
Videosarja sananvapaudesta
Suomen PEN – Finlands PEN on vuonna 1928 perustettu kirjailijoiden...
Mielen kuvittajat
Katse on ihmisen yksi keskeisimmistä aisteista, joilla maailmaa havainnoidaan....
älylelu
Toiminnan tavoitteet Älylelun rakentamisen tavoitteena...
Mediatehtäviä varhaiskasvatukseen
Mannerheimin Lastensuojeluliiton Mediatehtäviä varhaiskasvatukseen -opas tukee varhaiskasvattajia ja päiväkotien...